Нормативно-правова база


САНІТАРНИЙ РЕГЛАМЕНТ для дошкільних навчальних закладів (наказ МОН України від 24.03.2016 №234)


Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі

Положення про ізолятор дошкільного навчального закладу

Перелік оснащення медичного кабінету дошкільного навчального закладу

Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу для надання невідкладної медичної допомоги


/Files/images/glavn_med_1.jpg

/Files/images/glavn_med_2.jpg

ГРАФІК РОБОТИ

6.30 - 18.20

Робота медичних працівників в закладі дошкільної освіти проводиться за наступними напрямами:

  • щомісячний аналіз захворюваності по групах;
  • проведення під час виникнення інфекційних захворювань, комплексу протиепідемічних заходів;
  • огляд дітей на педикульоз та виявлення шкіряних захворювань 1 раз на тиждень;
  • систематичне проведення роботи щодо профілактики виникнення гострих кишкових захворювань, контроль за особистою гігієною дітей;
  • проводення роботи з батьками щодо значення щеплень проти інфекційних захворювань;
  • організація роботи щодо сезонної профілактики ГРВІ, грипу (вживання фіточаїв, часнику, цибулі, лимонів, імунна гімнастика);
  • постійне здійснення контролю за санітарним станом приміщень;
  • організація роботи з працівниками, батьками та дітьми щодо необхідності дотримання здорового способу життя.

/Files/images/12-column-grid-kopija-2-kopija.png

Обережно! КІР!

/Files/images/medsestra/main.jpg

В Україні спалах кору. Пам'ятка для батьків
Кір - заразне і серйозне захворювання
Кір: швидкий і небезпечний

Профілактика інфекційних захворювань

Інфекційні захворювання виникають унаслідок проникнення в організм хвороботворних мікроорганізмів (бактерій, вірусів або найпростіших) та їх розмноження і негативного впливу на нього
Профілактика інфекційних захворювань проводиться за трьома напрямками.
Перший — виявлення та ізоляція джерела інфекції, другий — виключення механізмів передачі інфекції, третій — підвищення стійкості організму дитини до інфекційних захворювань.
Більшість батьків розуміє, що завдяки нескладній профілактиці хво­ріти дитина буде менше, а лікування (якщо вона таки захворіє) буде не та­ким тривалим і коштуватиме дешевше. Якщо вчасно робити щеплення та профілактичні огляди, то приводів для відвідування лікаря буде менше, а будь-які відхилення у розвитку дитини будуть виявлені вчасно. Крім того, якщо дитина звикне бачити лікаря під час планових медичних оглядів, медична допомога не буде асоціюватись лише з болем та почуттям страху.

Ротавірусна інфекція

Ротавірусна інфекція (синоніми - ротавірусний гастроентерит, ротавірусна діарея) - це гостре вірусне захворювання, що характеризується проносом, блюванням, слабкістю, адинамією, підвищенням температури.

Джерелом збудника при ротавірусній інфекції є хворий. Найчастіше вірусоносіями є діти віком понад 1,5 роки та дорослі.

Ротовірусна інфекція передається під час побутових контактів, через іграшки, соски, забруднені руки дорослих та дітей. Масивне виділення роторвірусу спостерігається в перші 3-5 днів від початку хвороби, в ці дні хворий являє собою найбільшу небезпеку для оточуючих.

Особливості епідемічного процесу:повсюдне поширення; виражена зимова та зимово-весняна сезонність.

В Україні основна кількість випадків реєструється з січня по березень включно.

Клінічні прояви ротавірусної інфекції у дітей характеризуються гострим початком і рядом симптомів найважливішим з яких є блювання інтоксикація, діарея, лихоманка. Інкубаційний період триває від 12 до 24 годин. Хвороба починається з блювання підвищення температури, відмови від їжі і води, потім з'являється діарея у вигляді багаторазових випорожнень рідкої консистенції. Випорожнення від 5 до 15 і більше разів на добу, яскраво-жовтого кольору, пінисті з різким запахом, з домішками зелені або слизу. У всіх хворих з'являється біль у животі, локалізований в навколопупковій ділянці або в епігастральній області. Відзначають також метеоризм, посилення перистальтики, бурчання в животі. Блювання виникає одночасно з діареєю або випереджає її і проявляється у 90% хворих дітей, триває до 5 - 7 днів. Підвищення температури тіла у межах до Зб^С спостерігається з першого дня захворювання і триває до 3 днів. Часті і тривалі випорожнення і блювання сприяють зневоднення організму різного ступеня вираження та порушення електролітного балансу.

Інфікована людина є головним джерелом збудника інфекції, тому заходи боротьби з РВІ спрямовані на якомога раннє виявлення джерела збудника інфекції, з'ясування шляхів та факторів передачі збудника.

Хворих ізолюють та госпіталізують.Самолікування не припустиме.

Кiлькiсть переглядiв: 773